افزایش ظرفیت تولید کپسولهای اکسیژن پزشکی در آزمایشگاه وابسته به آستان قدس حسینی به توصیه نماینده مرجعیت عالی

اخبار وتقارير

2021-08-08

269 بازدید

 
با رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الکربلائی، آزمایشگاه تولید کپسول اکسیژن پزشکی «نبع الوارث» وابسته به آستان قدس حسینی، ظرفیت تولید خود را همزمان با شروع موج سوم کرونا در عراق افزایش داد.
هشام العمیدی مدیر این آزمایشگاه در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس اظهار داشت: «کارکنان آزمایشگاه برای دومین سال متوالی، به صورت شبانه‌روزی مشغول به کار هستند تا اکسیژن پزشکی تولید و آن را رایگان در اختیار بیمارستانها، مراکز بهداشتی و شهروندان قرار دهند.»
وی توضیح داد: «با وارد شدن عراق به موج سوم کرونا، اقدامات لازم برای افزایش تولید انجام گرفته و تولید ۵۰۰ کپسول اکسیژن در روز به ۱۰۰۰ کپسول افزایش یافته است.»
وی افزود: «بنا بر رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی، شیخ عبدالمهدی الکربلائی صد کپسول اکسیژن پزشکی به بیمارستان عمومی الشطره در استان ذي‌ قار اهدا شد. همچنین کارکنان ما مشغول ارائه خدمات به مبتلایان قرنطینه شده در منزل و فراهم نمودن کپسول اکسیژن به صورت منظم برای آنان هستند. این کپسولها پس از بهبودی برگردانده می‌شوند. تاکنون بالغ بر ۷۸۰ کپسول اکسیژن میان مبتلایان توزیع شده است.»
وی خاطرنشان کرد: «گروه‌های داوطلبی نیز وجود دارند که به صورت سیار این کپسولها را بدون فوت وقت به روستاها و مناطق دورافتاده تحویل می‌دهند.
ارائه خدمات صورت پیوسته برای تجهیز تمام مراکز درمانی استان کربلای معلّی و بیمارستان‌های وابسته به آن ادامه دارد.»

 

 

 

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر