تحویل (258) باب منزل مسکونی به خانواده های شهدای دفاع کفایی

اخبار وتقارير

2021-06-28

220 بازدید

 
پس از صدور فتوای دفاع کفایی در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴، گروهی از مؤمنان تصمیم به تاسیس صندوق اسکان شهدا گرفتند تا بدین وسیله در تامین مسکن برای خانواده‌های شهدای این فتوا شرکت داشته باشند.
مرجعیت عالی و نماینده ایشان شیخ عبدالمهدی الکربلائی از این صندوق حمایت کردند و به این صندوق کمک شایانی نمودند.
محمود الفاضلی، مسئول این صندوق در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: «این ایده پس از سال ۲۰۱۶ و هنگام دیدار با خانواده‌های شهدا و رزمندگان تبلور یافت. هیأتی که برای دیدار با خانواده‌های منطقه الرمیثة در استان المثنی مراجعه کرده بود با خانواده‌‌ شهیدی مواجه شدند که با شش فرزند کوچک در یک کپر زندگی می‌کردند. از آنجا بود که ساخت منازل مسکونی مناسب برای خانواده‌های شهدا آغاز شد.»
وی افزود: «جمع شدیم و تصمیم گرفتیم که این صندوق را تاسیس کنیم و هر نفر ماهانه ده هزار دینار در آن قرار دهد‌. پس از مدت کوتاهی تعدادی منزل مسکونی ساخته شد و به خانواده‌ها تحویل شد و اعضای صندوق نیز افزایش یافت.» 
وی ادامه داد: این صندوق ابتدا در بغداد تأسیس شد ولی اکنون توسعه یافته و شعبه هایی در تمام استان‌ها دارد.
الفاضلی خاطرنشان کرد: «این اقدام ما در دیداری که با مرجعیت عالی، سید علی حسینی سیستانی (مدّ ظله العالی) داشتیم، مورد توجه و تقدیر  ایشان قرار گرفت. همچنین نماینده ایشان و متولی شرعی آستان قدس حسینی نیز از این حرکت تمجید کردند و به این صندوق کمک نمودند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر