مراحل تکمیلی ساخت و ساز مرکز درمانی الشفاء در منطقه الشعلة بغداد

اخبار وتقارير

2021-05-11

279 بازدید

 
بخش پروژه‌های فنی و مهندسی آستان قدس حسینی از تکمیل مراحل پایانی در بیمارستان الشفاء خبر داد. این بیمارستان در منطقه الشعلة در مرکز بغداد قرار دارد و به منظور حمایت از وزارت بهداشت در مقابله با گسترش کرونا به اجرا درآمده است. این بیمارستان با بلوک‌های سیمانی مقاوم در برابر شرایط جوی ساخته شده و مجهز به تجهیزات ایمنی و سامانه هشدار سریع و اطفاء حریق است.
مهندس حسین رضا مهدی رئیس این بخش در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس اظهار داشت: «کادر فنی و مهندسی کار بر روی پروژه بیمارستان الشفاء را ادامه می‌دهند. این پروژه توسط آستان قدس حسینی، به منظور حمایت از وزرات بهداشت در مقابله با گسترش ویروس کرونا در منطقه الشعلة بغداد درحال اجرا است.»
وی توضیح داد: «کار وارد مراحل پایانی خود شده و به میزان نود درصد تکمیل شده است و مساحت این بیمارستان صد و پنجاه تختخوابی بالغ بر سه هزار مترمربع است.» 
مهندس مهدی ادامه داد: «این بیمارستان دارای بخش جراحی، سالن ریکاوری، شش اتاق دیالیز، آزمایشگاه رادیولوژی و مشاوره، اتاقهای معاینه و  اتاقهای ویژه استراحت کادر پزشکی است. همچنین اکسیژن درمانی نیز از طریق یک سیستم مرکزی برای بیماران بستری تامین می‌شود.»
وی خاطرنشان کرد: «طراحی این بیمارستان مطابق با ویژگی‌های فنی و هنری 
شایان ذکر است که آستان قدس حسینی، پروژه‌های خدماتی و بهداشتی بسیاری را برای ارائه خدمات رایگان به شهروندان، به ویژه اقشار آسیب‌پذیر به اجرا می نماید.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر