برگزاری امتحانات حضوری دانشگاه وارث الانبیاء با رعایت دقیق پروتکلهای پیشگیرانه

اخبار وتقارير

2021-04-13

362 بازدید

 
دانشگاه وارث الانبیاء (علیه السلام) وابسته به آستان قدس حسینی، جزئیات اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه خود را در امتحانات حضوری این دانشگاه اعلام نمود. این اقدامات برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا به کار بسته شده بود.
آقای دکتر عباس الدعمی، معاون علمی این دانشگاه، در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: امتحانات حضوری دانشجویان مطابق با دستورالعملهای اداری وزارت مربوطه با تقسیم موارد امتحانی به دو بخش حضوری و الکترونیکی و با توجه به برنامه‌ای که برای ما ارسال شده بود، برگزار گردید.
وی توضیح داد: بر این اساس سرفصلهای درسی برای دانشجویان ترم دوم، سوم و چهارم به دو بخش تقسیم شده بود. شصت درصد از این موارد به شکل حضوری و چهل درصد آن به شکل الکترونیکی برگزار شد. اما در مورد دانشجویان ترم اول شصت درصد از موارد امتحانی به صورت الکترونیکی و چهل درصد به صورت حضوری برگزار گردید.
وی افزود: امتحانات الکترونیکی مطابق با دستور وزارتخانه به اتمام رسید و دو روز پیش امتحانات حضوری آغاز شد. در این راستا برای سهولت حضور دانشجویان، برنامه امتحانات تنظیم و سالنهای امتحانی تجهیز شد.
وی ادامه داد: روزهای معینی به هر یک از دانشکده ها برای برگزاری امتحان اختصاص یافت تا میزان حضور‌ دانشجویان در هر روز کاهش یابد. همچنین بعضی از امتحانات در نوبت صبح و برخی دیگر در نوبت عصر برگزار شد تا بنا بر دستورالعمل‌ وزارتخانه تنها بیست و پنج درصد از ظرفیت عادی سالنهای امتحان پذیرای دانشجویان باشد. همچنین از دانشجویان خواسته شد در صورت داشتن علائم از حضور در امتحان خودداری کرده تا در زمان دیگری از آنها آزمون به عمل آید.
دکتر الدعمی خاطرنشان کرد: رعایت اقدامات بهداشتی همچون ضدعفونی سالنهای امتحان، فراهم نمودن مواد ضدعفونی کننده، تاکید بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، تهویه مستمر فضا و نیز برگزاری امتحانات در فضای باز، از موارد به کار بسته شده در این امتحانات بود.
وی تاکید کرد: به لطف خدا در ایام امتحانات هیچ موردی از ابتلای به کرونا در هیچ کدام از امتحانات گزارش نشد.
شایان ذکر است که آستان قدس حسینی، دانشگاه وارث الانبیاء (علیه السلام)‌ را در سپتامبر ۲۰۱۷ افتتاح نمود. این دانشگاه شامل دانشكده‌های پزشکی، مدیریت، اقتصاد، حقوق، مهندسی، پرستاری، علوم اسلامی است. دانشکده پزشکی در سال تحصیلی جاری به این دانشگاه اضافه شده است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر