اقدام برای تأمین هزینه های درمان و رفع نیازهای زندگی شهروندی از استان کرکوک توسط آستان قدس حسینی در کمتر از چند ساعت از ارسال درخواست

اخبار وتقارير

2021-04-03

367 بازدید

 
تولیت آستان قدس حسینی در پاسخ به درخواست ابو احمد از استان کرکوک، هزینه‌های درمانی وی را تقبل کرد و او پس از انتقال به کربلا در بیمارستان امام زین العابدین (علیه السّلام) بستری و تحت درمان قرار گرفت.
احمد شیخ، مسئول روابط پزشکی در آستان قدس حسینی، در گفتگو با پایگاه رسمی این آستان اظهار داشت: «پس از انتشار کلیپ ویدئویی درباره بیماری ابو احمد در فضای مجازی و دریافت آن توسط برنامه‌ دستان مهربان، شرح بیماری و وضعیت او به نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الكربلائي ارائه شد. نماینده مرجعیت عالی پس از اطلاع از وضعیت ابو احمد توصیه نمودند هر چه سریعتر گروهی تشکیل شود و برای رسیدگی به این امر عازم محل زندگی او در کرکوک شوند تا علاوه بر رفع نیازهای خاص ابواحمد، درمان رایگان وی در بیمارستان تخصصی امام زین العابدین (علیه السلام) را پیگیری نمایند.»
احمد الشیخ ادامه داد: «ابو احمد سرپرست یک خانواده هشت نفره است‌. وی در یک منزل اجاره‌ای زندگی می‌کند و توان فراهم نمودن ساده‌ترین نیازهای زندگی را ندارد.»
شایان ذکر است که آستان قدس حسینی در پاسخ به درخواستهای مستقیم از تمام استانهای عراق، صدها مورد بشردوستانه را به صورت رایگان تکفل نموده است‌. این درخواستها از طریق بیمارستان امام زین‌ العابدین که وابسته به این آستان قدس است و نیز از طریق فراهم نمودن امکان درمان در خارج از کشور، به ویژه برای مجروحان حشد الشعبی و نیروهای امنیتی و افراد نیازمند پیگیری می‌شود. به طور کلی تاکنون بالغ بر ده میلیارد دینار برای این امر هزینه شده است.
آستان قدس حسینی بنا بر رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الکربلائی، از طریق تعدادی از بخشهای خود پیگیر اقدامات بشردوستانه و متکفل امور درمانی به صورت رایگان است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر