پیشنهاد نامگذاری سالروز مبعث پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) به عنوان روز جهانی قرآن کریم

اخبار وتقارير

2021-03-27

343 بازدید

 
بخش دارالقرآن الکریم وابسته به آستان قدس حسینی دومین پویش روز جهانی قرآن کریم را همزمان با مبعث شریف پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) آغاز کرد.
حسن المنصوری، رئیس این بخش گفت: پویش جهانی قرآن کریم امسال با شرکت بسیاری از مراکز و نهادهای قرآنی برگزار شد و نوعی اجماع قرآنی در سطح ملی و جهانی را محقق کرد.
المنصوری ادامه داد: این پویش برگزاری مجموعه مسابقاتی را تحت عنوان روز جهانی قرآن کریم در زمینه مقالات با شرکت شصت پژوهشگر اسلامی و مسابقه عکاسی و طراحی را به صورت بین المللی با شرکت کنندگانی از داخل و خارج کشور و نیز مسابقات متنوعی ویژه بانوان و آقایان برگزار کرد.
وی افزود: همچنین بسیاری از نشستهای قرآنی تحت عنوان «عالمية القرآن کریم» در شبکه های ماهواره ای داخلی و بین المللی و با شرکت شخصیتهای دینی و آکادمیک از ادیان مختلف اسلامی در قالب دوازده نشست در ده شبکه ماهواره ای برگزار شد.
المنصوری ادامه داد: این بخش تعدادی نشستهای مستمر با مرکز قرآنی به منظور شرکت طرفهای ذیربط و تحقق اجماع برای اعلام «روز جهانی قرآن» برگزار کرد. همچنین توافقنامه ای برای ارائه طرح آن به پارلمان جهت تصویب روز قرآن کریم از طریق کمیته اوقاف پارلمانی امضا شد.
المنصوری تصریح کرد:در این فعالیت بین المللی دیداری با رئیس کمیته اوقاف برگزار شد و یادداشت تفاهمی به وی جهت ارائه به رئیس پارلمان و تصویب روز قرآن کریم در 27 رجب تحویل شد. این پویش به دلیل مفاهیم صلح و آشتی میان ملتها مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر