تقدیر و تشکر از مرجعیت عالی در مراسم افتتاحیه بیمارستان الشفاء

اخبار وتقارير

2021-03-01

378 بازدید

دکتر حسن التمیمي وزیر بهداشت و محیط زیست عراق با همراهی هیأتی از تولیت آستان قدس حسینی صبح روز جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ بیمارستان الشفاء در استان الانبار را افتتاح کرد. این بیمارستان صد و شصت تختخوابی به همت آستان قدس حسینی، برای خدمت به مردم شهر الرمادی و پشتیبانی از وزارت بهداشت به ساخته شده است.

دکتر التميمي در گفتگو با پایگاه رسمی خبری اظهار داشت: امروز با ساخت بیمارستان الشفاء به همت آستان قدس حسینی به مردم استان الانبار اهدا شد.
وی توضیح داد: تلاش و همکاری متقابلی در زمینه‌ خدمات مهندسی، پزشکی و بهداشتی میان آستان قدس حسینی و وزارت بهداشت در جریان است. ما مراتب تقدیر و تشکر خود را از مرجعیت عالی برای حمایت از عموم مردم عراق در تمام استانها اعلام می‌داریم. همچنین از متولی شرعی آستان قدس حسینی شیخ عبدالمهدی الكربلائي برای تمامی تلاشها و خدمات سپاسگزاری می نماییم.
از سوی دیگر علی فرحان الديلمي، استاندار الانبار، در گفتگو با پایگاه رسمی خبری اظهار داشت: ما از مرجعیت عالی به دلیل حضور موثر ایشان در حفظ وحدت عراق و موضع‌گیریهای ارزشمندشان در راستای ارائه خدمات به عموم مردم عراق و نیز نقش بزرگی که در مقابله با بحران‌ کرونا از خود نشان دادند، سپاسگزاریم.
وی توضیح داد: آستان قدس حسینی با افتتاح این بیمارستان بزرگ، در شرایط کنونی که عراق با شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و شرایط سخت اقتصادی دست به گریبان است گام بزرگ و مبارکی برداشته است. این بیمارستان نقش مهمی در حمایت از بخش درمان در استان الانبار خواهد داشت.
علاوه بر این مهندس حسین رضا مهدی، رئیس بخش پروژه‌های مهندسی در آستان قدس حسینی، نیز در گفتگو با پایگاه رسمی خبری اظهار داشت: بیمارستان الشفاء با ظرفیت صد و شصت تختخواب، روز جمعه در استان الانبار افتتاح شد. این بیمارستان دارای دو سالن اورژانس و دو بخش اختصاصی بانوان و آقایان است. همچنین سه سالن جراحی، دو بخش‌ مراقبتهای ویژه، آزمایشگاه، کلینیکهای مشاوره از دیگر امکانات این بیمارستان است.
وی افزود: این بیمارستان همچنین مجهز به سیستم خنک کننده، سیستم تهویه، سیستمهای هشدار، اینترنت، دوربینهای مداربسته، سیستم مراقبت پزشکی از بیمار است.
با افتتاح بیمارستان الشفاء در الانبار، تعداد بیمارستانها و مراکزی که به همت آستان قدس حسینی ساخته شده است به هفده بیمارستان می‌رسد که اغلب استانهای عراق را پوشش می‌دهد. علاوه بر این، هفت مرکز دیگر نیز در دست اجراست. تمام این خدمات در پیروی از رهنمودهای مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الكربلائي به اجرا درآمده است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر