فعالیتهای واحد تبلیغات دینی وابسته به آستان قدس حسینی در مسیر راهپیمایی اربعین

اخبار وتقارير

2020-09-29

418 بازدید

 
آستان قدس حسینی از تکمیل اقدامات جهت آغاز طرح تبلیغی سالانه ویژه اربعین حسینی خبر داد. 
این طرح با نظارت حوزه علمیه نجف اشرف و با نظر به دستور نماینده مرجعیت عالی، متولی شرعی آستان قدس حسینی، با هدف خدمت به زائران حضرت امام حسین (علیه السّلام) اجر می گردد. 
شیخ فاهم الابراهیمی مسئول واحد تبلیغ و آموزه های دینی وابسته به آستان قدس حسینی در گفتگو با خبرنگار حرم مطهر اظهار داشت: واحد تبلیغات دینی وابسته به آستان قدس حسینی با نظارت حوزه علمیه نجف اشرف دویست و پنجاه مبلغ را همزمان با ایام اربعین حسینی و راهپیمایی محبان حضرت امام حسین (علیه السّلام) از شهرهای مختلف کشور عراق به سمت حرم مطهر در سه محور ورودی به کربلا مستقر نموده است.
وی افزود: مسیر اول بین استان نجف اشرف تا کربلای معلی ومسیر بغداد به کربلا و مسیر سوم از بابل به کربلا است و مراکز تبلیغی ای نیز در داخل استان کربلا و در جوار دو آستان مقدس حسینی و عباسی افتتاح شده است تا به سئوالات شرعی و دینی زائران و شهروندان پاسخ داده شود. 
شیخ فاهم الزبیدی با اعلام اینکه هدف از اجرای این طرح نشر علوم اهل بیت (علیهم السلام) و پاسخگویی به سئوالات دینی و شرعی زائران است، گفت: فعالیتهای مبلغان دینی روز سیزدهم ماه صفر با رعایت پروتکلهای بهداشتی همچون استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله گذاری اجتماعی آغاز می شود و تا روز اربعین حسینی ادامه خواهد داشت. 
لازم به ذکر است که واحد تبلیغ و تعلیم دینی وابسته به آستان قدس حسینی فعالیتهای زیادی را بر عهده دارد که از جمله آن می توان به برگزاری دروس دینی، یاری رساندن نیروهای امنیتی در جبهه های نبرد، برگزاری مجالس عزاداری اشاره کرد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر