اختصاص بخشهای وسیعی از زائرسراهای آستان قدس حسینی به زائران اربعین

اخبار وتقارير

2020-09-29

386 بازدید

 
آستان قدس حسینی از خدمت رسانی به زائران اربعین در سه زائرسرای وابسته به آستان خبر داد و بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای حفظ سلامت زائران و کارکنان تاکید کرد.
عبدالامیر طه، مدیر زائرسرای امام حسین (علیه السلام) در مصاحبه با سایت رسمی آستان قدس حسینی گفت: همه تمهیدات امنیتی، ساختاری و خدماتی برای مراسم اربعین امام حسین (علیه السلام) انجام شده است و کلیه اماکن این زائرسرا برای خدمت رسانی به زائران عازم کربلا با رعایت تدابیر پیشگیرانه جهت حفظ سلامت کارکنان و زائران مهیا گردیده است.
وی توضیح داد: طرح خدمت رسانی امسال با همکاری تعداد زیادی از داوطلبان و کادر پزشکی وابسته به اداره بهداشت استان بصره انجام می شود.
حسين البارودی، معاون مدیر زائرسرای امام حسن مجتبی (علیه السلام) نیز اظهار داشت، این زائرسرا همه مایحتاج زائران در اربعین را فراهم نموده است و سالنهایی که برای حمایت از وزارت بهداشت در مقابله با کرونا در اختیار اداره بهداشت کربلا قرار داده شده بود پس از مراسم اربعین تحویل اداره بهداشت استان بصره خواهد شد.
از سوی دیگر علی الحسينی، مسئول بخش اطلاع رسانی زائرسرای  سید الاوصیا (علیه السلام) عنوان داشت: پس از موافقت اداره بهداشت آستان قدس حسینی با گشودن درهای این زائرسرا به روی زائران در اربعین امام حسین (عليه السلام)، طرحی برای جداسازی کامل واحدهای مسکونی وسط زائرسرا اتاقهای اختصاص داده شده به مبتلایان کرونا از سالنها، تاسیسات بهداشتی، فضاهای سبز، مهمانسرا و اماکن دیگر اختصاص یافته به زائران اربعین وضع شده است و از راههای نوین ضدعفونی برای پیشگیری از بیماری در این زائرسرا استفاده می شود.
وی اظهار داشت، بیست و دو سالن در دو طبقه و نیز یک مهمانسرا در داخل زائرسرا در دو طبقه مجهز شده است و یک مهمانسرا در خارج از زائر سرا در مسیر حرکت زائران محترم برای خدمت رسانی به آنها شروع به کار نموده است.
شایان ذکر است، با توجه به رهنمودهای شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده مرجعیت عالی در طرح پشتیبانی از وزارت بهداشت در مقابله با کرونا سه زائرسرای وابسته به آستان قدس حسینی شامل زائرسرای سيد الاوصيا (عليه السلام) در مسیر کربلا- بغداد، زائرسرای امام حسن مجتبى (عليه السلام) در مسیر کربلا- نجف و زائرسرای امام حسين (عليه السلام) در مسیر کربلا- بابل به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر