اقدامات آستان قدس حسینی جهت استقبال از عزاداران دسته طویریج

اخبار وتقارير

2020-08-30

1982 بازدید

 
آستان قدس حسینی از اتمام اقدامات لازم جهت استقبال از عزاداران حسینی در دسته طویریج خبر داد.
به گزارش سایت رسمی آستان قدس حسینی؛ معاون تولیت آستان قدس حسینی در این خصوص اظهار داشت: آستان قدس حسینی برنامه منظمی جهت برگزار شدن دسته طویریج با رعایت پروتکلهای بهداشتی جهت حفظ سلامت عزاداران و زائران تدوین نموده است.
حسن رشید افزود: به دلیل انتشار ویروس کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری این مراسم ضروری است و آستان قدس حسینی فضای بین صحن حضرت زینب (علیها السلام) تا تل زینبی را جهت کاهش ازدحام برای عزاداران اختصاص داده است.
مسئول بخش فنی و مهندسی آستان قدس حسینی در این باره اظهار داشت: اقدامات زودهنگامی برای استقبال از عزاداران دسته طویریج صورت پذیرفته است و تمامی ورودیهای آستان مقدس با شن پوشانده شده است تا ورود و خروج عزاداران تسهیل شود و سه ورودی باب القبله، باب الرجاء و باب الزینبیه برای ورود عزاداران و بابهای (باب قاضی الحاجات، باب الشهداء، باب الکرامه و باب السلام) برای خروج زائران و عزاداران اختصاص یافته است.
لازم به ذکر است که دسته عزاداری طویریج از مراسمی است که همه ساله روز عاشورا برگزار می شود و امسال با نظر به انتشار ویروس کرونا بخشهای زیادی از دو آستان قدس حسینی و عباسی جهت تنظیم حرکت عزاداران اقدامات و برنامه ریزی زود هنگامی انجام داده اند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر