با رهنمودهای مرجعیت عالی توزیع کالاهای اساسی بین نیازمندان به جای توزیع غذا به همت آستان قدس حسینی و موکبهای خدمت رسانی

اخبار وتقارير

2020-08-24

600 بازدید

 
با فرا رسیدن ماه محرم الحرام و در راستای پیروی از رهنمودهای مرجعیت عالی حضرت آیت الله سید علی حسینی سیستانی (مدّ ظلّه العالی) در خصوص توزیع کالاهای اساسی به خانواده‌ های نیازمند، کاروانی مجهز به اینگونه مواد غذایی از جوار حرم مطهر امام حسین (علیه السّلام) به راه افتاد. این کاروان به منظور کالاهای اساسی میان خانواده‌ های نیازمند، به نمایندگان مورد وثوق مرجعیت عالی (مدّ ظلّه العالی) در کربلا تحویل داده شد. از سوی دیگر، موکبهای خدمت رسانی معروف در کربلا نیز از التزام خود به شروط و پروتکلهای صادره از سوی مراجع ذی ربط خبر داده ‌اند و اعلام کرده‌ اند به جای توزیع غذا در ماه محرم، خدمات خود را به خانواده ‌های نیازمند ارائه خواهند داد.
شیخ مهدی المسعودی، سرپرست توزیع دفتر متولی شرعی آستان قدس حسینی در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: با رهنمودهای مستقیم نماینده مرجعیت عالی (مدّ ظلّه العالی) و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبد المهدی الکربلائی، کار توزیع کالاهای اساسی میان خانواده‌های نیازمند در کربلا به پایان رسیده است.
وی افزود: این اقدام در راستای پیروی از مرجعیت عالی (مدّ ظلّه العالی) مبنی بر استفتای ویژه‌ ماه محرم الحرام به اجرا درآمد. 
وی توضیح داد: آستان قدس حسینی از زمان شیوع بیماری همه‌گیر کرونا و در راستای اجرای فراخوان مرجعیت عالی (مدّ ظلّه العالی) مبنی بر همبستگی اجتماعی، اقدام به راه ‌اندازی پویشهای گسترده‌ ای برای حمایت از خانواده ‌های نیازمند و کم درآمد نمود. این اقدام بیشتر استانهای عراق را دربرگرفت و به ویژه پس از اعلام قوانین منع آمد و شد و توقف کامل کسب و کارهای اقتصادی، به فعالیتهای انسان دوستانه‌ خود شدت بخشید. در این پویشها حدود هفتاد هزار بسته غذایی و مبالغ مالی و دارویی نیز میان خانواده‌ های نیازمند توزیع شد.
از سوی دیگر فاضل ابو دکة، مسئول مرکز سازماندهی موکبها و هیئتها در آستان قدس حسینی گفت: آستان قدس حسینی کمیته ‌هایی را تشکیل داد تا ضمن ارتباط با تعدادی از موکبها و هیئتهای خدمت رسانی در کربلا، درباره نحوه عملکرد آنان در دهه اول محرم به بحث و تبادل نظر بپردازند و برای جلوگیری از تجمع افراد و همچنین توزیع غذای پخته شده میان زائران با رعایت پروتکلهای بهداشتی به راهکارهای مشترکی دست پیدا کنند.
وی توضیح داد: موکبهای عزای حسینی در مناطق المخیم، باب النجف، باب الخان و العباسیه نسبت به التزام خود به بیانات مرجعیت عالی (مدّ ظلّه العالی) و دستورالعملهای ستاد بحران تاکید داشتند و با رعایت شرایط بهداشتی، اقدام به توزیع کالاهای اساسی میان نیازمندان خواهند کرد.
دفتر مرجعیت عالی حضرت آیت الله سید علی سیستانی (مدّ ظلّه العالی) چندی پیش، در پاسخ به استفتایی، ضمن سه توصیه ویژه مراسم عزاداری حضرت امام حسین (علیه السّلام) در ماه محرم الحرام سال ۱۴۴۲قمری با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیان داشتند:« اما درباره مواد غذایی که همواره به این مناسبت میان مردم توزیع می‌ شود، لازم است اصول بهداشتی لازم، در تهیه و توزیع آن رعایت شود، حتی اگر این امر مستلزم بسنده کردن به توزیع مواد غذایی و رساندن آن درب منازل مومنان برای جلوگیری از ازدحام در هنگام توزیع باشد.»

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر