ویدئو: تصاویر اختصاصی از آماده سازی پرچم عزا بر فراز گنبد حرم مطهر حضرت امام حسین (علیه السّلام در شب اول محرم )

اخبار وتقارير

2020-08-16

2115 بازدید

واحد خیاطی و گلدوزی وابسته به بخش نگهداری آستان قدس حسینی، از آماده شدن کتیبه‌ ها و پرچمهای عزا که قرار است بر در و دیوار صحنها و رواقهای حرم مطهر امام حسین (علیه السّلام) آویخته شود، خبر دادند.
همچنین کار طراحی و تولید پرچم سیاه عزایی که هر ساله در شب اول محرم و به نشانه آغاز موسم حزن و اندوه، بر فراز گنبد حرم شریف حضرت امام حسین (علیه السّلام) برافراشته می ‌شود نیز به پایان رسیده است.
محمود شاکر مسئول این واحد در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: "کارگروه خیاطی وابسته به بخش نگهداری، کار دوخت کتیبه ‌های سیاه، ویژه ماه محرم الحرام ۱۴۴۲ را به پایان رسانده است. 
وی توضیح داد: کتیبه ‌‌های سیاه مخصوص حرم حضرت امام حسین (علیه السّلام) و حائر شریف حسینی هر ساله تجدید و تعویض می ‌شود.
وی افزود: پرچم گنبد شریف حضرت امام حسین (علیه السّلام) نیز آماده شده است. این پرچم با اندازه‌‌ های ویژه این منظور، به طول (۳.۸۵ متر) و عرض(۳متر) دوخته شده است که در میان آن عبارت «یا حسین» با خط کوفی فاطمی خودنمایی می‌ کند.
شایان ذکر است که تولیتهای‌ آستانهای قدس حسینی و عباسی، بیستم ذی ‌الحجه سال جاری از لغو مراسم تعویض پرچم خبر داده بودند. پرچمهای عزا هر ساله طی مراسمی در شب اول محرم الحرام بر فراز دو گنبد حرمین شریفین حضرت امام حسین و برادر ایشان حضرت ابالفضل العباس (علیهما السّلام) برافراشته می‌ شد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر