آغاز ساخت درمانگاه چهل تختخوابی در منطقه عین التمر مطابق با استاندارهای بین‌المللی توسط آستان قدس حسینی

اخبار وتقارير

2020-08-16

644 بازدید

 
کادر فنی و مهندسی، وابسته به بخش پروژه ‌های فنی مهندسی در آستان قدس حسینی، اولین مراحل ساخت مرکز درمانی در منطقه عین التمر را آغاز نمودند. این شهرستان در غرب استان کربلای معلّی واقع شده است.
محمود مجید مسئول واحد فنی این بخش در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: کادر فنی و مهندسی آستان قدس حسینی، پس از دریافت زمینی به مساحت هزار مترمربع اولین مراحل ساخت مرکز شفاء در منطقه عین التمر، واقع در غرب استان کربلا را آغاز کردند. عملیات عمرانی به صورت پیوسته ادامه دارد و ساخت این مرکز به صورت دو بخش، ویژه بانوان و آقایان خواهد بود.
وی توضیح داد: این مرکز شامل سالنی مخصوص عملهای جراحی، اتاقهای ریکاوری و اتاق ایزوله ویژه دیالیز خواهد بود.
محمود مجید افزود: ظرفیت بالینی این مرکز چهل تخت خواهد بود و عملیات عمرانی به سرعت در حال انجام است؛ علاوه بر آنکه، طراحی این مجموعه نیز مطابق با استاندارهای فنی و هنری انجام شده است تا هر دو جنبه درمانی و روحی بیماران مدنظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: پروژه‌ های مشابه ای که آستان قدس حسینی اجرای آن را بر عهده گرفته است در راستای حمایت از بخش درمان و افزایش ظرفیت بالینی درمانگاهها می باشد. و به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و افزایش میزان نیاز در سراسر کشور، حائز اهمیت است.
شایان ذکر است که آستان قدس حسینی با رهنمود‌های نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان، شیخ عبدالمهدی الکربلائی، تمام امکانات خود را برای حمایت از بخش درمان و کنترل شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و محدودسازی پیامدهای اجتماعی و بهداشتی آن به کار گرفته است و در این زمینه تنها به یک استان بسنده نکرده، بلکه بیشتر استان‌های عراق را تحت پوشش خود قرار داده است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر