هدیه ای با ارزش برای زائران محترم... مهرهایی مخلوط از خاک حرم مطهر حضرت امام حسین (علیه السّلام) و آب سرداب حرم مطهر حضرت عباس (علیه السلام)

اخبار وتقارير

2020-02-26

1870 بازدید

آصف محمد علی زائری از حیدر آباد هند در توصیف تربت کربلا می گوید: در سفر زیارتی که به کربلا مشرف شدم در بین الحرمین به عبادت مشغول بودم که مرتب از نزدیکان و دوستانم پیام تلفنی برایم می رسید و از من هدیه با ارزشی از کربلا درخواست می کردند، من هم در جستجوی بهترین هدیه شدم تا وقتی مهر تربت کربلا را یافتم که علامت مخصوص آستان حسینی بر آن نقش بسته بود، تربتی از خاک سرداب حرم مطهر حضرت امام حسین (علیه السّلام) مخلوط با آب سرداب حرم مطهر حضرت عباس (علیه السّلام) .
محمد علی به گزارشگر سایت رسمی گفت: مهرهایی را که در آستان قدس حسینی درست می کنند در قلب و روان ما جایگاه خاصی دارد و برای نمازگزاران روحانیت بی نظیری به وجود می آورد چون  به دست خدمتگزاران حرم امام حسین (علیه السّلام) ساخته می شود. از این جهت به نظرم رسید تربت امام حسین (علیه السّلام) را برای سوغات ببرم چون تربت با ارزشترین هدیه ای است که قلبهای مومنان را آرامش می دهد و روح آنها را جلا می بخشد.
احمد العامری زائر دیگری از کشور عربستان سعودی به کربلای معلی مشرف شده بود، در اظهارات خود گفت: مهرهایی که از خاک سرداب صحن شریف حسینی ساخته می شود برای ما بسیار با ارزش و مهم هستند چون معطر به رایحه گل بوستان احمدی محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) است و همچنین یادآور بهترین خاطرات سفر زیارتی عتبات مقدسه می باشد.
وی افزود: بعضی از سفرها وقتی در فرودگاه از سوی ماموران سختگیری می بینیم تلاش می کنیم که تربتها را به شکلهای مختلف مخفی کنیم تا بتوانیم این هدیه گرانبها را به دست عزیزان علاقمند برسانیم زیرا بسیاری از مردم ما به خصوص افراد مسن احترام خاصی برای تربت امام حسین (علیه السّلام) قائل هستند.
قابل ذکر است: کارگاه ساخت مهر نماز آستان قدس حسینی با استفاده از خاکهای موجود در حرم مطهر به ساخت مهر نماز در صحن حسینی اقدام می نماید.
آقای معن لفته فهد مسئول کارگاه مهر سازی اعلام داشت: این کارگاه به جهت ساخت مهر نماز از خاک تربت سرداب مطهر صحن حسینی راه اندازی شده است و طرح به کار گرفته شده در قالب بندی محصولات این کارگاه با محصولات متفرقه متفاوت است.
وی افزود: سرعت عمل این کارگاه  به وسیله کادر متخصص با طرح و قالبهای متنوع روزانه به تولید چهار هزار مهر نماز می رسد همچنین با رسیدن قالبهایی با طرحهای جدید به همراه آب سرداب حرم مطهر حضرت عباس (علیه السّلام) محصول جدیدی به زائران محترم ارائه می گردد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر