ایجاد کمپین جلوگیری از ویروس کرونا توسط بیمارستان آستان قدس حسینی

اخبار وتقارير

2020-02-26

523 بازدید

بیمارستان امام زین العابدین (علیه السلام) وابسته به آستان قدس حسینی به منظور معرفی و پیشگیری از بیماری کرونا اقدام به نشر آگاهیهای لازم نموده است.
مصطفی الموسوی مسئول بخش رسانه بیمارستان در مصاحبه با سایت رسمی حرم اعلام داشت: با توجه به شیوع «ویروس کرونا» در برخی کشورها به ویژه کشورهای همسایه، مدیریت بیمارستان امام زین العابدین (علیه السّلام) برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و راههای مقابله با بیماری و معالجه مبتلایان تصمیمات جدیدی اتخاذ نموده است.
وی افزود: از جمله اقدامات بهداشتی توسط بیمارستان به کارگیری گروه آگاهی بخشی و پیشگیری جهت معرفی ویروس کرونا و راهکارهای جلوگیری از آن می باشد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
- توزیع پوسترهای آموزشی در مورد چگونگی مبارزه با ویروس، 
- توضیحاتی درباره خودداری از تماس نزدیک با افرادی که علائم تب، سرفه یا تنگی نفس دارند، 
- همچنین توضیحاتی درباره چگونگی شستن صحیح دستها، طرز صحیح استفاده از دستها در هنگام سرفه و عطسه، استفاده از مواد ضد عفونی برای استریل دستها ارائه می شود.
همچنین این بیمارستان پوستر ها و جزوه های آموزشی و ماسک ضد ویروس جهت نیاز پرسنل برای پیشگیری تهیه نموده است.
سید احمد صافی نماینده مرجعیت عالی در خطبه نماز جمعه در تاریخ 21/2/2020 در صحن شریف حسینی اظهار داشتند: مقامات ذیربط به ویژه وزارت بهداشت علاوه بر گسترش دامنه آموزش در جامعه، تبیین خطرات ویروس کرونا و روشهای درمانی آن را برعهده دارند. 
ایشان در سخنان خود به مقامات مسئول بهداشت متذکر شدند: بسیاری از مراکز درمانی در عراق از کمبودها و مشکلاتی دارند و ایشان خواستار ایجاد راه حلهای اساسی برای این مشکلات و کمبودهای مراکز درمانی شدند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر