مخزن کتب آستان مقدس حسینی

اخبار وتقارير

2020-02-10

322 بازدید

سایت رسمی آستان قدس حسینی اطلاعاتی را از مخزن کتب آستان مقدس حسینی ارائه نموده است که بعدها به کتابخانه امام حسین (علیه السّلام) وابسته به بخش امور فکری و فرهنگی آستان قدس حسینی تبدیل شد.

احسان خضیر عباس، معاون رئیس بخش امور فکری و فرهنگی آستان قدس حسینی در گفت و گو با سایت رسمی آستان بیان کرد، تأسیس مخزن کتابخانه فعلی امام حسین (علیه السّلام) به سال 1970 برمی گردد.
وی با بیان اینکه این کتابخانه به لحاظ ساختمان، دارای ساختمان ساده ای است گفت که این ساختمان در سال 2004، بنابر دستور شیخ عبدالمهدی الکربلائی، متولی شرعی آستان قدس حسینی و با نظارت مرحوم شیخ فارس الحسون، مسئول مرکز پژوهشهای عقیدتی آستان، تعمیر و بازسازی شده است.
وی ادامه داد، تعداد کتابهای این کتابخانه بیش از 135 هزار جلد است که اخیرا تعداد 5000 کتاب دیگر با عناوین مختلف به آن اضافه شده است. همچنین این کتابخانه شامل کتابهایی به غیر از زبان عربی است.
به گفته احسان خضیر عباس این کتابخانه شامل بیش از 5000 جلد کتاب تخصصی درخصوص سیره امام حسین (ع) است. همچنین در این کتابخانه تعداد 2196 نسخه پایان نامه و رساله دانشگاهی و بیش از 20 هزار نسخه پایان نامه و رساله در کتابخانه دیجیتال موجود است.
وی ادامه داد: در این کتابخانه بیش از 8 میلیون عنوان کتاب الکترونیکی شامل کتاب، رساله، پژوهش و مقاله الکترونیکی در کتابخانه دیجیتال وجود دارد و روزانه بیش از 80 نفر از دانشجویان، پژوهشگران و اساتید از آن استفاده می کنند.
خضیر تأکید کرد که در حال حاضر این کتابخانه به چاپ مجدد مجلات قدیمی در خصوص کربلاء و همچنین دست نوشته های موجود در این باره اقدام کرده است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر