پروژه ساخت مسکن برای قشر کم در آمد به همت آستان قدس حسینی

اخبار وتقارير

2020-01-22

394 بازدید

شرکت خیرات السبطین وابسته به آستان قدس حسینی از ادامه کار پروژه ساخت مسکن برای فقرا در مسیر بین استان کربلاء و بابل خبر داد.

مهندس علی طه، مدیر این پروژه در این باره در گفت وگو با سایت رسمی آستان بیان کرد: آستان تلاش می کند که هر چه سریعتر این پروژه تکمیل شود. این پروژه در راستای تهیه تعداد واحد های مسکونی بیشتر برای حل بحران مسکنی است که اقشاری با منابع درآمدی محدود با آن مواجه هستند.
به گفته علی طه این پروژه در دو مرحله در حال اجرا است که میزان رشد مرحله اول آن به بیش از سی درصد رسیده است.
وی افزود: این پروژه در زمینی به مساحت 13 هکتار اجرا می شود و شامل ساخت هزار منزل مسکونی با طراحیها و متراژهای متفاوت و یک مرکز بهداشتی، مدرسه و پارک است.
مهندس فیصل علی، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: کمبود مسکن در عراق بین دو تا دو و نیم میلیون واحد مسکونی تا سال 2020 است و این آمار در مقایسه با تعدادی از کشورهای همسایه بسیار وحشتناک است و دولت پاسخگوی رفع این کمبود نیست.
وی ادامه داد: اقشاری در سطح جامعه هستند که نمی توانند واحد های مسکونی را که شایستگی آن را دارند، داشته باشند از جمله قشر فقیر جامعه، از این رو آستان قدس حسینی اقدام به تأمین مسکن برای فقرا نموده است که امیدواریم موسسه های خیریه نیز در چنین پروژه هایی که به نفع فقرا است، همکاری کنند.
شایان ذکر است که آستان  قدس حسینی در حال حاضر پروژه ساخت 316 واحد مسکونی را برای خانواده های شهدای حشد الشعبی در مسیر بین کربلا و نجف شروع کرده است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر