پیگیری برقراری حقوقی مشابه شهدای حشد الشعبی برای شهدای تظاهرات اخیر توسط آستان قدس حسینی

اخبار وتقارير

2019-12-28

511 بازدید

بخش حمایت از خانواده های شهدا و مجروحان وابسته به آستان قدس حسینی جهت پیگیری امور خانواده های شهدای تظاهرات هیأتهای خود را به استانهای کشور عراق اعزام نمود. 
معاون اداری بخش حمایت از خانواده های شهدا و مجروحان آستان قدس حسینی با اعلام این خبر گفت: با نظر به توصیه ها و بیانات شیخ عبدالمهدی کربلایی متولی شرعی حرم مطهر حضرت سید الشهداء (علیه السلام) به ثبت مشخصات شهدای اصلاحات که از ابتدای ماه اکتبر تاکنون برای اجرای اصلاحات به تظاهرات پرداختند و به شهادت رسیدند، اقدام نموده ایم.
احمد رضا الخفاجی با بیان اینکه مجروحان تظاهرات در دو بیمارستانهای وابسته به آستانهای قدس حسینی و عباسی تحت مداوا و معالجه قرار گرفته اند؛ افزود: این بخش اسامی شهدا را با هدف مطالبه حقوق خانواده های شهدا به دولت عراق ارسال خواهد کرد. 
وی در ادامه گفت: کادر این بخش با همکاری ادارات ذیربط و ادارات بهداشت و درمان کشور عراق و همچنین خانواده های شهدا به جمع آوری آمار شهدا همت گماشتند و بدین ترتیب از وضعیت مالی و اجتماعی خانواده های شهدا اطلاع حاصل شد و این بخش خانواده های شهدای تظاهرات را برای احقاق حقوقشان یاری خواهند کرد و اقدامات معینی جهت اخذ حقوق این خانواده ها از دولت صورت خواهد پذیرفت.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر