برچیدن موانع در برخی خیابانهای منتهی به آستانهای قدس حسینی و عباسی جهت سهولت تردد زائران

اخبار عتبات مقدسه

2020-12-27

635 بازدید

 
پرسنل بخش تعمیرات مهندسی آستان قدس اقدام به برچیدن موانع امنیتی در برخی خیابانهای منتهی به حرمین مطهر امام حسین و حضرت ابوالفضل عباس (علیهما السلام) نموده است.
این اقدامات در خیابانهای حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و خیابان ام البنین (علیها السلام) برای کاهش ازدحام در زیارتهای میلیونی و تسهیل تردد زائران و ساکنان منطقه با هماهنگی بخش بین الحرمین، فرماندهی پلیس کربلا و بخش حراست آستان مقدس صورت می گیرد.
نافع الموسوی، رئیس بخش بین الحرمین، در مصاحبه با شبکه جهانی الکفیل گفت: این اقدامات پس از کسب تاییدیه های لازم از بخشهای امنیتی در دو آستان قدس حسینی و عباسی آغاز شد و سعی بر آن است تا ورودیهایی بدون مانع در این دو خیابان ایجاد و تنها به گشتهای پیاده پرسنل بخش حراست و نیروهای امنیتی حرمین شریفین برای نظارت بر این اماکن اکتفا شود.
محمد مصطفى الطويل، مسئول واحد اقدامات ساختمانی در بخش تعمیرات مهندسی وابسته به آستان قدس عباسی نیز اظهار داشت: برچیدن این موانع طی پویشی گسترده و با همکاری شهرداری کربلای معلی از مدتی قبل و همزمان با پایان فرآیند برچیدن موانع در خیابانهای القبله، العقلمی و باب بغداد آغاز شده است.
وی گفت: این اقدامات در ورودیهای اصلی و فرعی مهم که در مسیر حرکت زائران صورت گرفته است و برچیدن موانع ثابت و متحرک و کانکسها و مواردی از این قبیل را شامل می شود.
محمد مصطفى الطويل در پایان اظهار داشت: این اقدامات با افزایش وسعت خیابان سبب کاهش ازدحام و تسهیل تردد می گردد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر