آغاز ثبت موکبها و هیاتهای حسینی در سامانه جامع با هدف افزایش هماهنگی

اخبار عتبات مقدسه

2020-12-20

317 بازدید

 
بخش شعائر، موکبها و هیاتهای حسینی در عراق و جهان اسلام وابسته به دو آستان قدس حسینی و عباسی اقدامات جامعی را برای ساماندهی موکبها، نمایندگیها و واحدهای وابسته به آن در استانهای عراق آغاز کرده است.
این امر برای ساماندهی و ارتقای فعالیتهای موکبها و همچنین جهت افزایش هماهنگیها در برگزاری مراسم عزاداری و خدمت رسانی به زائران در استان کربلا یا استانهای دیگر صورت می پذیرد.
 
رياض نعمه السلمان، رئیس این بخش در مصاحبه با شبکه الکفیل گفت: پس از برگزاری چندین جلسه با موکبداران و مسئولان واحدها و نمایندگیهای استانها تصمیماتی برای ساماندهی و هماهنگی موکبها اتخاذ گردید. پرسنل این بخش اقدامات اولیه را آغاز کردند که شامل صدور معرفی نامه های جدید و به روزرسانی اطلاعات جامع همه موکبهای خدماتی و عزاداری ثبت شده در پایگاه اطلاعات این بخش می باشد.
 
وی گفت: یک جدول زمانی برای این کار بر اساس هر استان تنظیم شده است. به طوری که موکبداران مدارک لازم برای ثبت اطلاعات مورد نظر 
 را به نمایندگیهای این بخش در استان های عراق ارائه می دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.
 
السلمان تاکید کرد: معرفی نامه جدید دارای بارکد و شماره های خاصی می باشد که امکان جعل یا دستکاری در آن وجود ندارد و در آنها عنوان صاحب معرفی نامه و مسئول نمایندگی و واحد ذکر شده است. این معرفی نامه های رسمی پنج سال اعتبار دارند و معرفی نامه های قدیمی که هر سال تمدید می شدند؛ باطل می گردد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر