آغاز مراحل اولیه توسعه و نوسازی ورودی باب بغداد

اخبار عتبات مقدسه

2020-11-28

412 بازدید

 
پرسنل بخش تعمیرات مهندسی آستان قدس عباسی با همکاری مسئولان اداره شهرداری کربلا مراحل اولیه پروژه توسعه و نوسازی ورودی باب بغداد، منتهی به حرمین مطهر حضرت امام حسین و حضرت ابوالفضل عباس (علیهما السلام) را آغاز کردند.
محمد مصطفی الطویل، مسئول واحد ساختمانی در بخش مذکور در گفتگو با شبکه الکفیل گفت: این اقدامات شامل برداشتن همه موانع، جدولهای بتنی و کانکسها و انتقال آنها به مکان در نظر گرفته شده برای آماده سازی مسیر جهت طرحهای عمرانی پیش بینی شده است.
الطویل گفت: با برگزاری نشستهایی طرح عمرانی ورودی باب البغداد به مراحل پایانی تصویب نزدیک شده است که انتظار می‌ رود این ورودی از نمای زیبا و چشمگیری نیز برخوردار باشد زیرا این ورودی تنها ورودی زائران از سمت بغداد، پایتخت عراق به شمار می رود.
وی افزود: در طرح عمرانی که تیم کارشناسی دانشگاه کربلا آماده خواهد کرد، مجموعه ای از امور از جمله توسعه خیابان وبرداشتن موانع امنیتی و برخی موارد در نظر گرفته خواهد شد.
شایان ذکر است، پرسنل آستان قدس عباسی با همکاری مسئولان اداره شهرداری کربلای معلی و ادارات استان از چندی پیش اجرای پروژه های متعددی را برای خدمت رسانی به زائران آغاز کرده اند که پروژه های نوسازی و توسعه خیابانهای منتهی به مرکز شهر به علت کاهش ازدحام و تردد آسان زائران از اولویت ویژه ای برخوردار است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر