آمادگی کامل مجتمع‌های خدماتی زائران آستان قدس عباسی برای پذیرش زائران اربعين و آغاز خدمت رسانی برخی از آن ها

اخبار عتبات مقدسه

2020-10-03

410 بازدید

مجتمع های خدماتی زائران وابسته به آستان قدس عباسی که در مسیرهای منتهی به شهر کربلای معلی و در محورهای سه‌گانه بغداد- بابل- نجف مستقر هستند، همه تمهیدات ویژه براى پذیرش زائران اربعین امام حسین علیه السلام را به پایان رساندند.

تلاش های بخش های خدماتی آستان قدس عباسی برای پذیرش زائران اربعین امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و پیامدهای بهداشتی آن استثنایی خواهد بود. بنابراین تدابير پیشگیرانه شدیدى برای حفاظت از زائران بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت، ستاد بحران استان و واحد امور پزشکی آستان قدس عباسی دنبال شد.

بخشی از این مجتمع های خدماتی به دلیل ورود زودهنگام زائران در سال جاری خدمات خود را آغاز کرده‌اند بالاخص در محور بابل که مجتمع خدماتی العلقمى در آن واقع است و محور نجف که مهمانسرای بین راهی آستان قدس عباسی در آنجا قرار دارد و نیز موکب خدماتی ام البنین كه دانشگاه العمید بر آن نظارت دارد. اما مجتمع خدماتی شیخ کلینی واقع در مسیر بغداد در انتظار زائرانی است که طی روزهای آینده در این محور وارد خواهند شد.

این تمهیدات از موکب های موقتی که سالانه در ایام اربعین گشایش یافته و خدمات خود را به زائران ارائه می‌دهند همچون موکب خدماتی عشاق الكفيل، موكب مجموعه گلخانه های الكفيل و غیره دور از انتظار نيست.

خدماتی که در این ایام ارائه خواهد شد، شامل مواد غذایی، نوشیدنی، خدمات بهداشتی و درمانی، راهنمايي گم‌شدگان، ارائه خدمات فرهنگی، ارشادی، آموزش روخوانی صحیح قرآن کریم و خدمات دیگری می شود که در اینجا مجالی برای ذکر آنها نيست.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر