ورود زائران اربعین به کربلا و آمادگی آستان قدس عباسی برای استقبال

اخبار عتبات مقدسه

2020-10-03

595 بازدید

برای دومین روز متوالی، نخستین گروه از زائران اربعین با پای پیاده و در میان تدابیر امنیتی، خدماتی، بهداشتی و پزشکی وارد شهر کربلای معلی شده اند.

زائرانی که عازم کربلا هستند هم اکنون اوج آنها در استان های جنوبی المثنی- الدیوانه است. اين زائران مسیرهای متعددی را برای ورود به کربلا انتخاب می کنند. بخشی از آنها برای زیارت امیرالمومنین علیه السلام به استان نجف رفته و از محور نجف-کربلا به سمت کربلا می روند. بخشی دیگر از طریق مرزهای اداری بابل و استان الدیوانیه به بابل رفته و سپس عازم کربلا می شود. بخش دیگری از آنها بالاخص زائران استان میسان به سمت استان واسط رفته و پس از آن به دو سمت یکی الديوانيه و دیگری بابل و از آنجا به کربلا می روند. بخشی از زائران نيز که زود هنگام برای انجام زیارت وارد کربلا شده اند هر سال در چنین مواقعی می آیند زيرا با موكبهاى خدماتی و اداری استان هایشان در ارتباط هستند پس برای زیارت می آیند و سپس پس از آن باز می گردند.

در مقابل موکب ها و چادرهاى خدمات رسانی حسینی در داخل این شهر مقدس و خارج آن و همه مسیرهای آن مستقر هستند و اهالی این شهر یا دیگر استانهای عراق براى خدمت رسانى حضور دارند.

آستان قدس عباسى نیز آمادگی کامل خود برای پذیرش میهمانان حضرت اباعبدالله حسین و برادر گرامیشان حضرت ابوالفضل عباس علیه السلام را اعلام و طرح امنیتی، خدماتی و پزشکی برای پذیرش آنها متناسب با شرایط فعلی آماده کرده که مجتمع های خارجی آن تا صحن مطهر را دربرمی‌گیرد و متناسب با جمعیت میلیونی است که پیش بینی می شود در روزهای آتی حضورشان کامل شود.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر