ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات زناشویی توسط بخش امور دینی آستان عباسی

اخبار عتبات مقدسه

2019-01-27

479 بازدید

بخش امور دینی آستان قدس عباسی در راستای تلاشهای جدی خود به منظور ایجاد راهکارهایی برای بسیاری از مشکلات اجتماعی فراگیر در جامعه از جمله مشکلات زوجین و عدم تمایل جوانان به ازدواج، توصیه های اخلاقی مهمی را ارائه کرد.

محمد الموسوی، مسئول واحد ارشاد دینی وابسته به بخش امور دینی آستان گفت: این واحد با انتشار کتابچه ای تحت عنوان «توصیه های زناشویی» تلاش کرده است تا با ارائه دستوراتی انسانها را از انحراف و خروج از مسیر شریعت بازدارد و به ازدواج ترغیب نماید.

وی گفت: خداوند تبارک و تعالی انسان را به بهترین شکل خلق نموده است تا مسیر کمال را بپیماید و موجب رضایت و خشنودی حضرت حق شود. اما شیطان و یارانش با تحریک انسان به سوء استفاده از غرایز و شهوات در مسیر رشد و تعالی آن سنگ اندازی می کنند.

الموسوی عنوان داشت: بهترین راه برای مصونیت انسان از انحراف ازدواج است. ازدواج سپر محکمی در برابر انحراف و فساد است و انسان را از تسلیم شدن در مقابل تمایلات شیطانی باز می دارد.

وی در مورد مشکلات زندگی زناشویی خاطر نشان کرد، این کتابچه احکام مهمی را که خداوند عزّ و جلّ از طریق قرآن کریم وضع نموده و نیز در سنت شریف ذکر شده است مورد بررسی قرار می دهد.

الموسوی گفت: ما در این کتابچه مهمترین مسائل مربوط به میان زوجین را به روشی آسان بیان می کنیم به نحوی که موجب خستگی و آزردگی جوانان نشود و آنها را به یکدیگر نزدیک کند. برای اطلاع از این اثر و استفاده از آن لینک زیر را مشاهده نمایید.
https://alkafeel.net/religious/index.php?iss

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر