برگزاری همایش قرآنی «امام صادق (علیه‌السلام) و مقابله با تفسیر به رأی قرآن» توسط آستان مطهر عباسی

اخبار عتبات مقدسه

2018-07-18

608 بازدید

موسسه قرآن کریم وابسته به آستان مطهر عباسی در چارچوب زنجیره همایشهای تخصصی خود و همزمان با سالگرد شهادت جانسوز حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) همایش قرآنی را با موضوع «امام صادق علیه السلام و مقابله با تفسیر به رأی» برگزار کرد.
این همایش قرآنی در شعبه موسسه قرآن کریم در شهرستان الهندیه با حضور سید رشید الحسینی و با شرکت جمعی از افراد متخصص و علما و شخصیتهای دینی برگزار شد.
در این همایش، به نقش امام صادق (علیه السّلام) در مقابله با جبهه های مختلف از طریق تعامل با قرآن کریم پرداخته شد و اینکه چگونه آن حضرت روشی ویژه در تعامل با این جبهه ها در پیش گرفتند. در این نشست تاکید شد که باید این روش برای سازندگی امت و به دور از تنشها وتفسیر به رأی به کار گرفته شود.
سید الحسینی بر این مسئله تاکید کرد که امت اسلامی نیازمند آن است که نظر جوانان آگاه جلب شود و آنها به سمت فهم و درک قرآن به عنوان گام نخست و سپس عمل به آن سوق یابند، زیرا نمی توان به قرآن در صورت عدم درک و فهم آن عمل کرد که این همان هدف و طرح بزرگ برای اصلاح امت بر اساس قرآن و سیره اهل بیت (علیهم السلام) می باشد.
در همین حال حامد المرعبی، مسئول شعبه موسسه قرآن کریم در شهرستان الهندیه گفت: همزمان با سالگرد شهادت حضرت امام جعفر صادق (علیه السّلام) این شعبه موسسه قرآن کریم این همایش را برگزار کرد
این همایش یکی از همایشهای قرآنی است که این شعبه هر ماه به طور منظم برگزار می کند و هر ماه میزبان یک شخصیت قرآنی حوزوی یا یک شخصیت آکادمیک می باشد. هدف از این همایشها نیز اشاعه علوم قرآن کریم و آگاهی از فحوای آن و تلاش برای تحلیل مضمونها و مفاهیم قرآنی بر اساس یک دیدگاه علمی است.
شایان ذکر است که موسسه قرآن کریم همایش و دوره‌ های قرآنی و علمی و همچنین طرحهای پیشرو متعددی را که در عرصه قرآنی در نوع خود بی سابقه هستند، با هدف اشاعه آگاهی قرآنی میان محافل جامعه برگزار می‌کند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر