عرض ارادت یک معلول با ساختن تابلویی به کمک دندانهای خود و اهدای آن به آستان مطهر عباسی

اخبار عتبات مقدسه

2018-03-17

615 بازدید

عرض ارادت به ساحت مولا جلوه های گوناگون دارد و محبان و ارادتمندان به طرق گوناگون اخلاص خود را نسبت به مولای خود بیان می کنند. برخی اوقات برگزاری یا حضور در مراسم و شعائر حسینی نمایانگر این عرض ارادت است و گاهی اوقات با بخشش و گذشت و تلاش این ارادت نمایان می شود. اینکه محب با استفاده از امکانات و نیروی خود چیزی را بسازد تا به مولای خود تقدیم نماید یکی از جلوه های عرض اشتیاق و ارادت است.
خانم مهدیه باقری از استان تهران یکی از محبان و وفاداران به ساحت اهل بیت (علیهم السلام) است که با نظر به اینکه کل بدن وی از معلولیت رنج می برد تابلویی هنری را ساخته و به حرم مطهر علمدار کربلا حضرت عباس (علیه السلام) اهدا نموده است. تابلوی هنری که نه با دستان خود و نه با کمک خانواده خود، بلکه با اصرار بر انجام این کار و در مدت زمان کوتاهی توسط دندانهای خود ساخته است.
مادر خانم باقری اظهار داشت: بیشتر اعضای بدن مهدیه معلول است و او قادر به شنیدن و صحبت کردن نیست. او پس از اینکه آگاه شد که به کربلای معلی مشرف می شویم، این کار را در مدت زمان ده روز به اتمام رساند.
لازم به ذکر است؛ سازنده این تابلوی هنری توسط مهره، طرحی اسلیمی را به وجود آورده که در وسط آن عبارت«یا عباس» رسم شده و خانم باقری با این کار شوق و محبت و ارادت خود را به قمر بنی هاشم (علیه السلام) بیان نموده است تا بعد از رسیدن به بخش هدایا و نذورات حرم مطهر آن را به آستان مطهر اهدا نماید.
این هدیه همچون هدایای دیگر که از همه جهان به این مکان مقدس اهدا می شود، اکنون جزء گنجینه هدایای آستان قدس عباسی است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر