افتتاح نمایشگاه تخصصی آثار هنری در حاشیه جشنواره روح النبوه

اخبار عتبات مقدسه

2018-03-14

419 بازدید

دومین جشنواره فرهنگی بین المللی روح النبوه که به همت واحد مدارس بانوان الکفیل وابسته به آستان مطهر عباسی در روزهای 17 لغایت 19 اسفند ماه و با شعار «فاطمة (عليها السلام) فيضُ الندى ونسيمُ الجنان: فاطمه (علیها الله سلام) عطای کثیر و نسیم بهشتی» برگزار شد، فعالیتهای جنبی نیز به همراه داشت.
از جمله فعالیتهای این جشنواره برگزاری نمایشگاه تخصصی آثار هنری است که در زمینه های آثار برگزیده در رشته های عکس فنی، کار هنری، خطاطی، تابلوی فنی و عکس فتوگرافی برگزار شده است.
این نمایشگاه با حضور متولی شرعی حرم مطهر حضرت عباس (علیه السلام) افتتاح شد و آثاری که در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته توسط کمیته تخصصی فنی جشنواره از آثار ارسال شده به مسابقات جشنواره انتخاب شده است.
خانم اسراء حمید از مسئولان مدارس بانوان کفیل و ناظر بر این نمایشگاه در گفتگو با سایت رسمی حرم مطهر اظهار داشت: این نمایشگاه متشکل از آن آثار هنری است که در مسابقات برگزار شده جمع آوری شده اند و سپس آثار برگزیده توسط کمیته فنی انتخاب گردید تا در نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار گیرد.
وی درباره آنچه این نمایشگاه را متمایز ساخته توضیح داد: آثار شرکت کنندگان سنین مختلف در نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است و این نمایانگر پیشرفت کارکرد فنی بانوان است.
وی در خاتمه گفت: کمیته فنی شرایطی را برای شرکت در این مسابقه اعلام کرده بود که از جمله آن الهام گرفتن آثار از شعار جشنواره بوده است. همچنین ضمن اهدای گواهینامه شرکت به تمامی شرکت کنندگان، هدایایی نیز به آثار برگزیده هر رشته مسابقه اختصاص داده شده است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر